Pri jazde na motorke je vhodné oblečenie veľmi dôležité. Kombinéza, helma i moto topánky chránia motoristu pri páde. Kvalitné oblečenie pre motorkárov nie je lacnou záležitosťou. Preto by ste sa mali o moto oblečenie správne starať. Predĺžite tak jeho životnosť a zachováte ochrannú funkciu.

Starostlivosť o helmu a moto topánky

Povrch motoristickej helmy občas utrite utierkou namočenou v mydlovej vode. Nepoužívajte agresívne čistiace prípravky. Podobným spôsobom sa postarajte aj o plexisklo. Čističe okien na jeho údržbu nie sú vhodné. Mohli by poškodiť povrchovú vrstvu. Lícnice vyberte z helmy a vyperte ich ručne vo vlažnej vode. Nadmerné teplo helme škodí, a preto ju nechajte len voľne uschnúť. Moto topánky si taktiež zaslúžia vašu pozornosť. Zodraté podrážky alebo vypadnuté cvoky si dajte opraviť u obuvníka. Ak máte podrážky v dobrom stave, ale sú znečistené, očistite ich utierkou či jemnou kefou. Pri dlhej jazde sa vám môžu zapotiť nohy. Preto topánky po každom použití nechajte voľne uschnúť pri izbovej teplote. Schnutie urýchli novinový papier vložený do vnútra topánok. Na elimináciu pachov používajte deodoranty do topánok a pohlcovače pachov. Kožené moto topánky alebo moto čižmy pravidelne impregnujte prípravkami na to určenými.

Starostlivosť o moto kombinézu

Kožené kombinézy pre motorkárov nikdy nevystavujte vysokým teplotám. Ak vám kombinéza zmokla, sušte ju pri izbovej teplote. Po vyschnutí vie koža stvrdnúť. Preto je potrebné kombinézu ošetriť pastami, tukom na kožu alebo špeciálnymi sprejmi. Prostriedky do koženého materiálu vsiaknu a vy následne ich zvyšky zotriete utierkou. Týmto spôsobom sa taktiež vyhnete tvorbe prasklín a zvýšite životnosť kože. Ak je vaša kožená kombinéza znečistená, utrite nečistoty vlhkou utierkou namočenou v mydle. Na zachovanie vodeodolnosti kože je potrebná pravidelná impregnácia špeciálnymi prípravkami. Textilné moto kombinézy nevyzerajú síce tak trendovo ako kožené, ale starostlivosť o ne je značne jednoduchšia. Menšie nečistoty môžete z takejto kombinézy odstrániť kefkou alebo vlhkou utierkou. Ak je vaša textilná kombinéza veľmi znečistená, jednoducho ju operte v práčke pomocou programu na jemné pranie. Nepoužívajte však agresívne pracie prostriedky a ani aviváž. Následne kombinézu vysušte pri izbovej teplote. Po každom treťom praní ju ošetrite impregnáciou. Doslúžila vám kombinéza? Skúste kliknúť na stránky internetového obchodu inSPORTline, kde nájdete moto kombinézy za jedinečné ceny.