Ako vylepšiť domáci alebo pracovný priestor? Skúste to so stolnou lampou, ktorá ho dokáže doladiť do najmenších detailov. Dodá viac svetla tam, kde ho potrebujete a je neoddeliteľnou súčasťou stolov, poličiek, skriniek alebo regálov.

Koľko stolných lámp máte doma? Ani jednu? Tak to napravte s našimi užitočnými tipmi a ozvláštnite svoj interiér dizajnovým kúskom z e-shopu Estilofina.

Hlavným účelom stolnej lampy je poskytnúť tzv. doplnkové osvetlenie, ktoré môže byť užitočné pri čítaní, písaní alebo práci na počítači.

Dizajnová stolová lampa Kaavia 55 cm biela / čierna

Dizajnová stolová lampa Kaavia 55 cm biela / čierna

Vďaka správnemu umiestneniu a rozptýleniu svetla dokážu moderné stolné lampy opticky zväčšiť priestor. Veľkú úlohu pritom zohráva tvar tienidla a teplé svietenie, ktoré zútulňuje akúkoľvek miestnosť a má pozitívny vplyv na zdravie človeka.

Lampa na čítanie v spálni

Nemôžeme po večeroch spať a nepohrdnete napínavou knihou? V tom prípade by ste mali mať po ruke šikovnú lampu na čítanie. S mäkkým a príjemným osvetlením bez silného oslnenia budú vaše večery s knihou v ruke príjemné.

V ponuke e-shopu Estilofina nájdete lampy na čítanie v modernom, prírodnom a industriálnom štýle s čistými líniami, ale aj nastaviteľnou intenzitou osvetlenia.

Kvalitná lampa na stôl

Pri výbere lampy na stôl si dajte pozor na kvalitu použitých materiálov. Preferujte také, ktoré sú vyrobené z odolných materiálov, ako je kov, sklo alebo kvalitné drevo. Zaručia dlhú životnosť a odolnosť voči opotrebeniu.

Dizajnová stolová lampa Rapha čierna

Dizajnová stolová lampa Rapha čierna

Zvážte samozrejme aj účel, pre ktorý bude lampa používaná. Na atmosféru? Doplnkové svetlo? Alebo pri práci? Ak ju potrebujete využívať pri pracovných povinnostiach, vyberte si model s dostatočným množstvom svetla a možnosťou nastavenia intenzity osvetlenia. Regulovateľnosť svetelného lúča je veľkou výhodou, pretože vám umožní prispôsobiť osvetlenie podľa aktuálnych potrieb.

A čo veľkosť lampy? Tá je dôležitá. Mohutné a ťažké lampy, ktoré zaberajú pol stola sú už dávno v pasé. Stavte na jednoduché a minimalistické kúsky.

Funkčných a dekoratívnych prvkov nie je v interiéri nikdy dosť. Nenechávajte svoju domácnosť v tme a rozhodnite sa pre stolné lampy a lampy na čítanie z e-shopu Estilofina.