V našom najnovšom článku vám odhalíme, čo si možno všímať si pri kúpe pracovných rukavíc a to obzvlášť pre potreby firiem. Nevynecháme ani praktickú tému pracovného oblečenia a reč príde tiež na pracovné topánky so širokým spektrom využitia.

Funkcie a druhy pracovných rukavíc

Či už patríte k firemným zamestnancom alebo zamestnávateľom, pracovná bezpečnosť by mala byť pre vás na prvom mieste. Popri primeraných pracovných podmienkach ju zabezpečuje aj adekvátny pracovný outfit, ktorého súčasťou okrem samotného pracovného oblečenia a obuvi môžu byť tiež kvalitné pracovné rukavice predchádzajúce vzniku nárazov, odrenín a modrín.  Vyznačovať by sa mali dostatočnou priedušnosťou, čo najlepšou priľnavosťou a odolnosťou, aby sa len tak ľahko nepoškodili či nepretrhli. Zároveň je dôležité, aby vám rukavice vašu prácu uľahčovali a nie aby vám v nej bránili, preto by vás nemali pri žiadnej vykonávanej práci obmedzovať.

Využitie pracovných rukavíc sa líši v závislosti od pracovného prostredia aj od samotnej pracovnej činnosti, ktorej sa práve venujete. Pokiaľ sa napríklad dostávate do častého kontaktu s kyselinami a rôznymi chemickými látkami, vhod vám padnú rukavice máčané v latexe prípadne nitrile. V rámci zváračských prác sa naopak stávajú nenahraditeľnými kožené pracovné rukavice, zatiaľčo s pomocou protiporéznych pracovných rukavíc sa nemusíte obávať manipulácie s ostrými respektíve drsnými objektami.

Nielen rukaviciam sa oplatí venovať pozornosť

Obliecť sa vhodne do práce nemusí byť vždy ľahký oriešok, našťastie vám však podobnú dilemu uľahčuje pracovné oblečenie. To musí byť vyrábané z dostatočne odolného materiálu, aby vám vydržalo čo najdlhšie a zároveň by ste sa v ňom mali cítiť pohodlne, vyberte si preto veľkosť, ktorá vám sadne ako uliata. Nemenej podstatným faktorom je aktuálne ročné obdobie, čo dokazuje fakt, že natrafíte nielen na zimné pracovné bundy, ale aj letné reflexné a montérkové bundy.

Záverečnú bodku predstavuje pre mnohých profesionálov pracovná obuv prehľadne rozdelená do viacerých kategórií. Na niektorých kúskoch zaujme pevnejšia podošva, zatiaľčo k ďalším náleží protišmyková podrážka a iné sa vyznačujú nepremokavým materiálom, ktorý je perfektnou ochranou pred vlhkosťou.