Keď začnú teploty klesať a ranné hmly sa stanú pravidlom, listy sa zafarbia a za oknom často prší, potreba zútulniť si svoj domov narastá. Nový zásielkový obchod decoDoma, kde nájdete inšpiráciu pre svoju rodinnú pohodu, si dnes pre Vás pripravil 5 jednoduchých trikov, ako si to môžete u Vás doma spestriť aj v tomto sychravom ročnom období.

1.      Nádherná vôňa domova

Určite nám dáte za pravdu, že každá domácnosť má svoju vôňu. Či už si to uvedomujete alebo nie, podobne je to i s tou Vašou. No čo tak pridať jej o niečo viac sladkej arómy. Skvelou dekoráciou, a to i na jeseň, sú vonné sviečky. Môžu to byť jablkovo-škoricové, vanilkové, levanduľové, ale aj citrusové alebo eukalyptové alternatívy. Ide o rýchly a lacný spôsob, ako rozžiariť a prevoňať svoj domov. Nemusíte kupovať tie s objemnou výzdobou, celkom pokojne postačia jednoduché modely.

2.      Pridajte na kreslá útulné deky

Perfektným spôsobom, ako pridať interiéru Vášho domova intímnu pohodu, je uložiť na každú sedačku mäkkú a teplú deku. Úplne ideálnym riešením je napríklad baránok z mikrovlákna. Ide o úžasnú prikrývku, ktorá vyzerá ako pravá ovčia kožušina. Okrem toho, že zahreje, očarí aj svojou hebkosťou. Či si jej prednosti vychutnáte iba Vy a Vaša rodina alebo to doprajete aj svojim hosťom, tak to je už iba na Vás. Takéto deky však nie sú vhodné iba do priestorov obývacej izby, ale i do spální a detských izieb. Pokojne sa môžete do nich zakrútiť i vo Vašej pracovni.

3.      Obstarajte si závesné svetlá

Iskra a svetlý záblesk nemôžu Vášmu domovu uškodiť. Pridajú na pohode a vytvoria príjemnú atmosféru. Farebné a žiarivé závesné osvetlenie sa nemusí spájať zákonite iba s Vianocami. Vyveste ho na terasu, kde si môžete zabalený v prikrývke vychutnať aj počas chladnej jesene svoju kávu. Ak ho dáte pred vchod, Vašej návšteve napovie, že sa u Vás budú cítiť príjemne. Vhodnou alternatívou je však aj ich umiestnenie v obývacej izbe, kde si ho môžete zasvietiť pri pozeraní romantického filmu. Fantázií sa medze nekladú, preto si ním môžete vyzdobiť i chodbu, kúpeľňu alebo kuchyňu. Prax ukázala, že fantasticky vyzerá aj navlečené cez pohovku alebo posteľ. Je to len na Vás.

4.      Tekvicové príslušenstvo

Asi sa všetci zhodneme na tom, že tekvica k jeseni jednoducho patrí. Nie je teda žiadnym prekvapením, ak budeme tvrdiť, že by u Vás nemala na jeseň chýbať. V posledných rokoch sa stali tekvicové doplnky doslova hitom, a preto ich môžete nájsť v každom obchode s domácim tovarom. Použiť môžete aj tekvicové sviečky a jednotlivé kusy uložte na viditeľné miesto, napríklad na konferenčný stolík alebo do police nad televízorom. Môžete tiež naaranžovať vlastný jesenný kôš, v ktorom bude aj tekvica, a vystavte ho vo vstupnej hale.

5.      Adekvátna kvetinová výzdoba

Aj vďaka kvetinám sa môžete cítiť doma naozaj ako doma. Vďaka ním bude Vaša domácnosť zaručene útulnejšia. Sú skvelým spôsobom, ako pridať do každej miestnosti život a farby. Kým prikrývka na sedačku zaručuje pohodlný relax, kvetiny sú garanciou estetického zážitku. Jesenná kvetinová výzdoba by mala spočívať z jesenných farieb, a teda z červenej, žltej, oranžovej, prípadne hnedej. Kvety rozmanito tónujte a umiestnite ich v elegantnej váze. Ideálna môže byť tá, ktorá sa o niečo viac trblieta, čo pridá interiéru zase o niečo viac iskry.

 

Veríme, že i vďaka týmto 5 tipom sa stane jeseň u Vás doma o niečo veselšia a Vy hravo zatočíte s jesennou depresiou.

 

Foto: decodoma.sk

Facebook Comments

Post a comment