Ak je vaša fasáda prekrytá nevábnou zelenkastou či čiernou vrstvou, ktorá zmenila jej pôvodnú farbu na nepoznanie, zrejme vám už napadlo dať si ju vyčistiť. Podobne ako pri stavbe domu či sadení kvetov v záhrade, je aj pri čistení fasád dobré vybrať si obdobie, kedy sa doň pustiť.

Vlhkosť fasáde neprospieva

Väčšina nečistôt, ktoré sa na fasáde začnú množiť, sú výsledkom jej nedostatočného vetrania a sušenia. Ak máte dom alebo bytovku orientované na severnú stranu, na ktorú nedopadá slnko, alebo otočené smerom k lesu či vodnej ploche, potom sú najväčším škodcom na vašej fasáde plesne, machy, riasy a lišajníky. Naopak, ak bývate v priemyselnej oblasti alebo blízko frekventovaného dopravného uzla, potom na vašu fasádu sadá prach a smog.

V oboch prípadoch je možné dať si vyčistiť fasádu počas celého roka. Najvhodnejšie obdobie však prichádza v letných mesiacoch. Fasádne čistiace látky totiž obsahujú vodu, ktorá sa potrebuje z fasády odpariť. Navyše, pri vysokotlakovom čistení použitá voda steká po stene aj do okolia domu či bytu a zanecháva v okolí nečistotu.

Alternatíva k vysokotlakovému čisteniu

Slnečné a teplé počasie je najvhodnejšie aj pri novej, takzvanej kontaktnej metóde čistenia fasád. Tú uviedla na slovenský trh spoločnosť Bomba Fasáda. Jej cieľom bolo zredukovať množstvo vody a elektriny, ktorá sa pri klasickom vysokotlakovom umývaní fasád spotrebovala. Výmenou čističov za valčeky a štetce sa jej to podarilo. Svoj špeciálny 100 % ekologicky rozložiteľný roztok tak nanáša na fasády domov šetrne a bez rizika, že ich poškodí. Táto metóda prispieva aj k tomu, že sa jej aktivity nemusia obmedzovať iba na letné mesiace a spoľahlivo čistí fasády domov a bytoviek počas celého roka.

Koľko stojí čistenie fasády?

Fixná cena za vyčistenia fasády domu alebo bytovky sa nedá presne určiť. Závisí totiž od niekoľkých faktorov ako sú druh fasádneho náteru, miera znečistenia, veľkosť čisteného povrchu, výška budovy či členitosť terénu. Pri vysokotlakovom čistení je potrebné zobrať do úvahy aj skryté náklady za vodu a elektrinu. Pri kontaktnom čistení, aké vykonáva Bomba Fasáda, so skrytými nákladmi počítať nemusíte. Spoločnosť si s vami dohodne bezplatnú obhliadku domu alebo bytovky, na základe ktorej určí, koľko vás bude stáť meter čistenia. Máte tak istotu, že cena, ktorú vám zašlú, bude finálna.

Využite príchod leta a zarezervujte si čistenie fasády už dnes na stránke www.bombafasada.sk.