Zima už klope na dvere, no okrem mrazu a snehu, prichádza aj s chorobami a aj dobre známym prechladnutím. Choroby sú počas zimy tradičné a množstvo ľudí musí kvôli nim odložiť svoje plány. Ak nechcete prechladnúť, je načase niečo pre to spraviť. Ako teda neprechladnúť počas zimy?

Najčastejšie sa dá prechladnúť, najmä kvôli chladnému počasiu a nevhodnému oblečeniu. V zime je poriadne chladno a teploty sa častokrát pohybujú pod bodom mrazu, a preto je potrebné začať sa na takúto teplotu obliekať. Ako sa však dá predísť ochoreniu?

Ako neprechladnúť počas zimy?

Niekedy je naše telo prechladnuté len z chladného počasia a nevhodného obliekania, no niekedy chorobu niekde len jednoducho chytíte a musíte sa potom liečiť. Ak nechcete, aby ste sa nakazili počas zimy, je dobré začať posilňovať najmä imunitu a obranyschopnosť organizmu. Ak si chcete udržať imunitný systém v norme a zároveň ho postupne posilňovať, je dobré začať prijímať prírodné produkty, ako napríklad vitamín D3. Ten viete brať v rôznych liečivách, ktoré sa dajú bežne zohnať. Ak chcete celkovo posilniť vaše telo, ako aj cievny systém a funkciu srdca, je dobré začať brať imelo-hloh plus horčík. Tento výživový doplnok pôsobí priaznivo na funkciu vášho srdca, ale bojuje aj s únavou a posilňuje tak aj obranyschopnosť. Na obranný systém tela dobre pôsobí aj vápnik z mora, ktorý dokáže výrazne stimulovať obranný systém.

Tieto doplnky stravy však viete obohatiť o ovocie, zeleninu, alebo minerály, pretože tiež obsahujú rôzne typy vitamínov. Ak sa nechcete nakaziť, dobré je tiež dodržiavať pravidelnú hygienu, a teda umývať si často ruky. Dobré je však myslieť aj na ostatných okolo vás a zakrývať si tvár pri kýchaní, či kašľaní. Najlepšie je však sa jednoducho od chorých ľudí držať ďalej, pretože tak nemáte veľkú šancu nakaziť sa.

Nečakajte a zbavte sa prechladnutia aj vy!