Tvoríte zoznam literatúry vo vašej záverečnej práci a neviete, ktoré zdroje a ako ich zaradiť? Prečítajte si naše tipy a rozhodne nešliapnete vedľa. Aké zdroje by ste do práce dávať nemali?

Zoraďte diela

Diela v zozname literatúry vo vašej bakalárskej práci musia byť zoradené. Môžete ich zoradiť buď podľa názvu (podľa priezviska autora), alebo podľa toho ,v akom poradí ich citujete vo vašej záverečnej práci.

Odkazujte priamo v texte

Komplexná citácia vo vašej diplomovke by sa mala nachádzať už priamo v texte v tele práce. Ak uvediete zdroje len na koniec vašej práce, komisia sa môže spýtať, kde ste ich reálne použili a aké ste získali výsledky.

Uveďte všetky údaje, ktoré máte

Aj v rigoróznej práce musíte uverejniť všetky údaje o publikáciách, ktoré citujete. Vždy uveďte každý jeden citát, myšlienku aj dáta, ktoré ste vo vašej práci čo i len spomenuli alebo parafrázovali. Vďaka tomu budete mať široký zoznam literatúry.

Internetové zdroje zvlášť

Internetové zdroje a odkazy musíte uvádzať aj s dátumom citovania a je lepšie umiestniť ich do zvlášť kategórie, v ktorej budú len internetové zdroje aj s hypertextovými odkazmi na jednotlivé publikácie a dáta.

Kontroverzné nepoužívajte

Informácie z dezinformačných a bulvárnych webov do záverečnej práce jednoducho nepatria. Vyhnite sa im a na obhajobe vás za ne nikto nepotopí. Nie sú to hodnoverné informácie a do vedeckej práce nepatria.