Frekvencia výmeny pneumatík závisí od vašich jazdných návykov, ale aj toho, ako dobre sa staráte o svoje pneumatiky. Ak podniknete kroky na udržanie svojich pneumatík, výrazne sa predĺži ich životnosť, čím ušetríte čas i peniaze. Pýtate sa, ako na to?

Pravidelné otáčanie pneumatík musí byť

Jedným z krokov k udržaniu pneumatík sú pravidelné otáčky pneumatík. Rotácia pneumatiky je jednoduchý pohyb, aby ste zaistili rovnomerné opotrebenie pneumatík z jednej polohy do druhej. Hmotnosť prednej a zadnej nápravy sa líši, čo spôsobuje nerovnomerné opotrebovanie pneumatík, ak sa vaše pneumatiky nikdy nemenia. Predné pneumatiky majú obvykle väčšiu váhu a rýchlejšie sa opotrebujú ako zadné pneumatiky. Predné pneumatiky tiež výrazne pôsobia na brzdenie a riadenie. Frekvencia rotácie pneumatík závisí teda od vašich jazdných návykov. dokonale prispôsobená vašim potrebám.

Pozor na správne zarovnanie vašich pneu!

Rovnako ako pri rotácii pneumatík, zlé nastavenie môže spôsobiť, že sa vaše zimné pneumatiky Matador opotrebujú nerovnomerne alebo rýchlejšie ako obvykle. Vyrovnanie kolies, niekedy označované ako „zarovnanie pneumatík“, je akt úpravy uhlov kolies podľa špecifikácií výrobcu. To pomáha zaistiť, aby vaše vozidlo jazdilo rovnomerne a zároveň sa „neťahalo“ na jednu stranu. Ak si všimnete, že sa vaše vozidlo ťahá na jednu stranu alebo ak volant nepríjemne vibruje, objednajte sa na zarovnanie pneumatík.

Plynulejšia jazda vďaka vyváženiu pneumatík

Vyvažovanie pneumatík je proces vyrovnávania hmotnosti kombinovanej súpravy pneumatík a kolies, čo vedie k plynulejšiemu jazdeniu a rovnomernému opotrebovaniu pneumatík. V priebehu času môžu byť vaše zimné pneumatiky nevyvážené, čo môže viesť k traseniu vozidla počas jazdy. Nevyvážené najlacnejšie pneumatiky spôsobia nerovnomerné opotrebovanie pneumatík, čo znamená, že ich životnosť bude kratšia.