Za ideálne miesto na odloženie trvanlivejších potravín, ovocia, zeleniny, či zaváranín a kompótov sa považuje práve špajza. Keďže sa v nej častokrát skladuje veľké množstvo rozličných potravín, vyžaduje si najmä dostatok potrebného miesta. Aby sme skladovací priestor rozšírili a potraviny sprehľadnili, odporúčame použiť drevené regály. Prečítajte si viac o tom, aké výhody prinášajú drevené regály do špajze.

Drevený regál je skrátka klasika

Regály z dreva sa v špajzách nachádzali od nepamäti. Ani ich funkcia sa s plynúcim časom veľmi nezmenila. I dnes patria skladové regály k nábytku, ktorý nevystavujeme na obdiv známym ani priateľom. Práve preto pri nich estetická funkcia nie je až taká dôležitá. V každom prípade však volíme také kvalitné drevené regály, ktoré budú ladiť s celkovým štýlom nášho bývania. Okrem toho existujú určité parametre a vlastnosti, ktoré by mali všetky, dokonca i lacné regály do špajze bezpodmienečne spĺňať. Patria tu napríklad:

  • funkčnosť
  • praktickosť
  • primerané rozmery
  • vhodné upevnenie

Policové regály, rohové regály alebo regály na mieru

Drevo ako prírodný materiál sa na skladovanie potravín osvedčil už v dávnej minulosti. Možno aj preto sú drevené regály také obľúbené i dnes. Stretnúť sa môžete s naozaj širokou ponukou, ktorá zahŕňa policové regály, rohové regály, ale i regály na mieru. Samozrejme, ich vlastnosti v mnohom závisia od použitého materiálu a kvality spracovania. Nezabudnite, že nízka cena sa často rovná aj nižšej kvalite a kratšej životnosti. Pri drahších regáloch sa zase cena aj životnosť podstatne zvyšujú.

Ako si vybrať vhodný špajzový regál a kde ho umiestniť

Ak sa chystáte kúpiť regálový systém do špajze, najprv si miestnosť starostlivo vymerajte. To je potrebné na to, aby ste využili všetok ponúkaný priestor. Samotná špajza totiž predstavuje skutočne malý priestor, preto sú ideálne drevené police a regály do tvaru U, prípadne do rohu môžete umiestniť rohový regál. To znamená, že okrem steny so vstupnými dverami môžete priestor využiť na maximumtým, že na všetky steny umiestnite police a regály.

Potom závisí už len od vás, akú veľkosť takto vzniknutého odkladacieho systému si zvolíte. Odporúča sa, aby ste horné regály nechali voľné a umiestnili ich v primeranej výške. Jedným z praktických riešení je polica, na ktorú bez problémov dosiahnete aj zo zeme, bez toho, aby ste sa museli stavať na špičky alebo použiť rebrík. Police a regály do špajze by jednoducho mali byť praktické z hľadiska nielen dostupnosti, ale najmä bezpečnosti.