Plánovanie ďalšieho dobrodružstva je jednoduchšie, keď viete, že budete môcť zo sebou zobrať všetku svoju výstroj. So správnym strešným nosičom vo vozidle si môžete so sebou priniesť bicykel, kajak, lyže, alebo dokonca aj strešný stan. Tu je 8 tipov, ako si vybrať strešné nosiče na autá.

  1. Skontrolujte váhu

Silné strešné nosiče, známe aj ako strešné boxy, sú dobré, ťažké však už nie. Mnoho nosičov je neohrabaných a používa ťažké materiály, ako je oceľ. Netreba však obetovať silu, aby ste znížili váhu. Dobre navrhnutý celohliníkový nosič bude o 30 % ľahší ako oceľ, s väčšou pevnosťou a nosnosťou.

  1. Zvoľte modulárny nosič

Modulárny nosič vám umožní jednoduchú montáž a umožní vám pridať lišty na rôzne účely – napríklad na zostavenie celej platformy, výmenu náhodného poškodenia a pridanie položiek, ako sú expedičné koľajnice. Nosič sa môže kedykoľvek zmeniť podľa toho, čo potrebujete.

  1. Vyskúšajte príslušenstvo

Najlepší nosič je ten, ktorý budete používať na viac účelov. Mať najširšiu škálu príslušenstva vytvára nekonečné možnosti dobrodružstva. Uistite sa, že váš strešný box je schopný uchytiť držiaky na vodu a palivo, stany na strechu, bicykle, lyže, sekery, kanoe, kajaky a čokoľvek iné, čo budete potrebovať.

  1. Skontrolujte možné zaťaženie

Neexistuje rýchlejší spôsob, ako si pokaziť cestu, ako kvôli zlyhaniu nosiča. Ak máte v pláne namieriť si to do v zime na rodinnú lyžovačku, lacné nosiče lyží vás môže veľmi rýchlo sklamať. Uistite sa, že sa výrobca sa špecializuje na výrobu nosičov, ktoré sa osvedčili v drsných podmienkach. Neobmedzujte svoje dobrodružstvo na asfalt len preto, že máte obavy o pevnosť nosiča. Niektoré z najlepších kempingov sú prístupné iba prostredníctvom poľných ciest.

  1. Zvoľte nízky profil

Bez ohľadu na to, čo si položíte na strechu, bude to mať vplyv na hlučnosť a spotrebu paliva. Dobrou správou je, že tento vplyv je možné zmierniť pomocou nízkoprofilového nosiča. Nižší profil uľahčuje nakladanie a vykladanie výstroje, uľahčuje prístup k nízkym parkovacím garážam a vytvára menej odporu vzduchu, čo znamená menej hluku a lepší kilometrový výkon.

  1. Dodatočné služby od spoločnosti

Držte sa overených spoločností, ktoré pôsobia na trhu už niekoľko rokov. Môžu vám ponúknuť zákaznícke služby, ktoré vám pomôžu pri inštalácii nosičov, alebo pri otázkach týkajúcich sa výkonu.

  1. Pozrite sa po širokom sortimente

Vyhľadajte spoločnosť, ktorá vyrába nosiče a príslušenstvo pre širokú škálu vozidiel. Viac nosičov a ďalšie príslušenstvo pre vás znamená viac možností bez ohľadu na to, čo šoférujete. Spoločnosť bude tiež môcť lepšie porozumieť potenciálnym riešeniam pre vaše potreby. Je pravdepodobné, že váš nosič prežije vaše súčasné vozidlo, takže jeho prevod na ďalšiu súpravu kolies je vždy dobrá voľba.

  1. Nosič najlepšie celokovový

Viac plastových komponentov pre nosič aj príslušenstvo znamená väčšiu šancu zlyhania. Plast sa stáva krehkým, má nižšie hodnotenie záťaže, bledne na slnku a má vyššiu pravdepodobnosť na zlomenie. Spoločnosti budú používať lacné materiály kvôli svojim nízkym nákladom. Skutočne platí, že dostanete to, za čo si zaplatíte. Neoplatí sa šetriť.