Výber a odchod na študijný pobyt v zahraničí je veľmi ťažkým rozhodnutím pre mnohých ľudí. Prežiť niekoľko rokov v cudzej krajine s inými zvykmi, úplne sám bez rodiny a kamarátov, sa môže zdať stresujúce, no takýto pobyt obohatí každého človeka o nenahraditeľné skúsenosti. Pri výbere vysokej školy v zahraničí zohráva úlohu mnoho faktorov, ako sú napríklad financie, jazyk výučby alebo kvalita vzdelávania v danej krajine.

Precestovať svet, získať titul z prestížnej univerzity, dokonale si osvojiť cudzí jazyk, vytvoriť nové priateľstvá a mať lukratívnu možnosť pracovať v zahraničí, dokonca s podporou vo forme štipendia? Áno, je to možné! Čoraz viac nie len mladých ľudí láka študijný pobyt v zahraničí. Pridajte sa k nim aj vy. Prečo? Šancí môže byť niekoľko, ale žijeme len raz a nič netreba odkladať. Dĺžka pobytov je rôzna – od troch mesiacov, polroka až roka, prípadne aj viac. Všetko záleží na tom, či je daná osoba študentom alebo zamestnaným človekom.

Dvere do sveta sú otvorené dokorán

V dnešnej dobe neexistuje na Slovensku žiadna prekážka, ktorá by cestu za vzdelaním mohla prekaziť. Študenti sú vítaní všade vo svete, bez ohľadu na vek a jediné čo je potrebné, je chuť a odhodlanie. Vzdelávať sa v zahraničí so sebou nesie množstvo výhod, ktoré by doma nebolo možné získať. Už len samotné vycestovanie do cudziny a jej následné spoznávanie je zážitkom. Študujúcim v zahraničí vychádzajú v ústrety nielen školy a univerzity, na ktorých sa rozhodnú študovať, ale sú im naklonené často aj úrady, kultúrne inštitúcie, systém dopravy, či ubytovacie zariadenia. Študijný pobyt v zahraničí tak prináša aj množstvo benefitov.

Agentúra StudyPlanet pôsobí dlhé roky v oblasti vzdelávania a študijných pobytov v zahraničí. Má širokú ponuku univerzít v zahraničí a vo veľkých mestách. StudyPlanet poradí všetkým štúdiuchtivým, ktorí si nevedia vybrať, aký odbor študovať v zahraničí. Agentúra tiež ponúka mnoho špičkových odborov, takže je si z čoho vyberať. Každému záujemcovi venujú osobitný prístup a snažia sa im vyhovieť vo všetkých smeroch.

Facebook Comments

Comments are closed.