Správny výber čističky vzduchu vôbec nemusí byť jednoduchý. Prinášame Vám pár tipov, ktoré vám výber môžu uľahčiť.

Vzduchový výkon čističky

Ukazuje nám množstvo vzduchu, ktorý čistička dokáže prefiltrovať a vyčistiť za jednu hodinu. Aby čistička vzduchu plnila účel, malo by byť množstvo prefiltrovaného vzduchu aspoň 2 – 3 krát väčšie než je kapacita miestnosti, ktorej bude umiestnená. Tu si treba dať pozor, že ak sú čističky vzduchu pre alergikov a astmatikov tak vzduchový výkon by mal byť 4 krát vyšší než je objem miestnosti.

Čím je vyšší vzduchový výkon, tým rýchlejšie čistička vzduch vyčistí.

Hlučnosť

Väčšinou sa uvádza v dB a udáva hladinu hluku, ktorej je osoba vystavená pri klasickej prevádzke čističky. Tu treba povedať to, že hlučnosť priamo súvisí so vzduchovým výkonom. Pre prevádzku v noci je dôležitý tichý režim. Tu by hlučnosť nemala byť väčšia ako 30 dB. Ako príklad čističky Daikin majú zníženie akustického tlaku na 16 dB.

Cena filtrov a životnosť

Predajcu by ste sa určite  mali spýtať asi aká je priemerná životnosť filtra. Či ho treba meniť po troch mesiacoch alebo stačí po roku. Tiež by vás mala zaujímať aj cena nových filtrov.

Spotreba elektrickej energie

Ak rozmýšľate ekonomicky určite by vás tento fakt mal zaujímať. Je dôležite a to, koľko elektrickej energie spotrebuje čistička vzduchu pri plnom výkone.