ATV, UTV, squad. Všetky tieto pojmy označujú štvorkolku, ktorá sa zaraďuje medzi terénne a pracovné vozidlá. Jej všestrannosť a v mnohých prípadoch aj univerzálnosť sú zárukou, že si vyberie každý farmám či milovník off road jazdy. Predpokladom plného využitia štvorkolky je správna voľba modelu. Ako vybrať átevečko, ktoré budete milovať?

Štvorkolka do poľa

Na pole a do záhrady sú určené dva modely štvorkoliek. Ide o úžitkovú side by side a nákladnú UTV štvorkolku. Oba modely si poradia s každou úlohou, ktorú potrebujete počas obrábania pôdy vykonať. Je len na vás určiť, čo všetko od štvorkolky vyžadujete. Štvorkolky can am v modelovej rade side by side sú vyrobené pred jazdca a spolujazdca. Ak máte na farme pomocníkov a pracujete ďalej od domu viacerí, kúpte radšej UTV model štvorkolky so 4 sedadlami. Niektoré špecifické štvorkolky UTV majú dokonca 6 miest na sedenie.

Side by side a UTV dokážu vďaka veľkej ťažnej sile utiahnuť variabilné poľnohospodárske nástroje. S ich pomocou bude zábava aj taká činnosti ako je kosenie. Štvorkolka s náradím zvládne oranie, siatie alebo balíkovanie sena. Nákladná UTV má bonus navyše v stavanej korbe s nosnosťou stoviek kilogramov.

Štvorkolka do lesa

Do lesa toho potrebujete veľa doviesť, z lesa odviesť a poprípade v lese kadečo potiahnuť. Najvhodnejšou štvorkolkou do lesa je UTV. Nákladný model využívajú lesníci, horári, záchranári a zanietení poľovníci. Vyberte si model štvorkolky, ktorá má ťažnú silu viac ako 1000 kg a dokážete utiahnuť ulovenú zver alebo popadané stromy. K štvorkolke je možné pripojiť aj hydraulickú ruku, takže posekané stromy ľahko naložíte na korbu.

Štvorkolka na preteky

Nielen prácou je človek živý. Práca môže byť so štvorkolkou zábava, ale oveľa väčšia zábava je pretekanie či bahnenie s týmto strojom. Na účely prejazdu terénu, doslovne každého terénu, kúpte športový model štvorkolky tzv. quad. Preteky sú zábavné aj vo dvojici, takže zísť sa vám môže side by side štvorkolka. Upravte si ju na preteky ochrannými štítmi a LED rampou. Zaručene si vás všimnú všetci pretekári.

Každý detail na štvorkolke je možné konfigurovať podľa toho, čo od stroja očakávate. Stačí sa preklikať konfigurátorom na tomto linku https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

Facebook Comments

Comments are closed.