Čo robiť na jeseň? No predsa vyraziť do prírody. V jesennom období je príroda najkrajšia, hrajúca všetkými farbami, voňajúca a navyše je vonku príjemné počasie. A čo robiť na jeseň, keď vonku prší? Prinášame vám 3 tipy na strávenie príjemných jesenných okamihov.

Lietanie nikdy neomrzí

Prvým našim tipom na trávenia voľného času na jeseň sú vyhliadkové lety. Vyhliadkové lety sa dajú kúpiť pre jedného alebo ako darčeky pre dvoch. Stačí pár minút na internete a zistíte, že vyhliadkové lety ponúkajú agentúry s rôznymi typmi lietadiel. Medzi menej netradičné zážitkové lety patria let rogalom a vetroňom. Ak to počasie dovolí, odporúčame aj let hydroplánom, ktorý pristane na vodnej hladine. Keď príliš nefúka alebo neprší, vyskúšajte let balónom.

Komfortné sú lety malými rekreačnými lietadlami pre dve osoby a lety vrtuľníkom. Výhodou týchto letov je to, že ich môžete absolvovať aj vo večerných hodinách. Je len na vás, či sa chcete potešiť výhľadom na život pod vami, alebo preferujete vyhliadky na rozsvietené mesto.

Skvelá náhrada lietania

Ak sa počasie prudko zmení k horšiemu alebo vám skrátka lietanie nevonia, môžete si let skúsiť nanečisto. Dokonalou náhradou reálneho letu je letecký simulátor. V simulátore vyzerá kokpit ako presná kópia lietadla, s ktorým lietate na dovolenky. Skvelé je, že si môžete vybrať trasu, nad ktorou budete letieť. Ak vám ani toto nestačí, vyskúšajte svoje schopnosti pri prelete búrkou. V leteckom simulátore sa dá naprogramovať každá poveternostná situácia. Aby bola simulácia dokonalá, bude nad vami dohliadať skutočný pilot, ktorý vás oboznámi s ovládaním stroja.

Okrem leteckého simulátora je perfektný zážitok skúška voľného pádu. Simulátor voľného pádu je možné zažiť aj vo dvojici. V simulátore je nakonfigurovaná simulácia voľného pádu pri vetre až 170 km/h. Budete sa cítiť ako pri zoskoku padákom alebo páde z vysokého poschodia. Simulácia voľného pádu je určená pre každého od veku 5 rokov.

Malá prechádzka nad stromami neuškodí

Kto nechce lietať, ale má rád pekné výhľady, ten by sa mal na jeseň vybrať do korún stromov. Na Slovensku nájdete chodníky v korunách stromov alebo pekné rozhľadne v každom kraji. Chodníky i rozhľadne sú postavené v rôznej výške a niektoré majú atrakcie v podobe zošmyknutia sa tunelom počas cesty dolu. Prechádzky v korunách stromov sú zážitky, ktoré si užije celá rodina.

Medzi najviac navštevované patria chodníky v korunách stromov Bachlebova dolina a Čajka v Bojniciach. Oba chodníky ponúkajú návštevníkom veľa atrakcií vrátane tobogánov.