Pracovné úrazy sú doslova na dennom poriadku. Obzvlášť vo výrobných halách či v skladových priestoroch, kde zamestnanci obsluhujú vysokozdvižné vozíky a tovar ukladajú na vysoké regály, je možnosť zranenia pomerne vysoká. Ako teda zabezpečiť čo najvyššiu bezpečnosť pri práci na rizikovom pracovisku?

2_23080Kvalitné regálové systémy

Podstatné je v prvom rade zabezpečiť do každej haly aj skladu kvalitný vysokozdvižný vozík. Bez toho to skrátka nepôjde. Ďalšou nevyhnutnosťou sú aj špičkové regálové systémy, ktoré sú zárukou bezpečnosti. Kvalitné regály vo veľkokapacitnej hale by mali byť zhotovené z prvotriednych materiálov garantujúcich bezpečné uskladnenie tovarov rôznych hmotností a rozmerov, no rovnako tak by mali umožniť samotnému pracovníkovi dobrý prístup aj k tým najvyššie položeným veciam.

Iba také pracovisko, ktoré dbá na stopercentne bezpečné pracovné prostredie pre svojich zamestnancov je miestom, kde sa pracuje s chuťou a bez strachu z možných zranení.

Tovar uskladnený spoľahlivo

Bezpečné vozíky na prepravu tovaru po sklade či hale sú základom. Avšak nie je jedno ani to, v čom sú jednotlivé výrobky uskladnené. Kedy postačia len obyčajné plastové vedrá a kedy sú už nutnosťou odolnejšie nádoby? Všetko záleží od daného výrobku, na základe toho sa rozhodneme, či bude vhodnejšia praktická nádoba z plastu alebo sa hodí skôr odolnejšia kovová nádoba väčších rozmerov. Ponuka je skutočne široká,  k dispozícii sú rôznorodé nádoby na uskladnenie a prepravu tovaru v rôznych veľkostiach, objemoch a tiež z rozličných materiálov.

Dôležité je preto vybrať vhodný typ aj rozmer nádoby, ako aj kvalitný regálový systém, na ktorý bezpečne všetok tovar uložíme.

 

 

Facebook Comments

Post a comment