Azda neexistuje pravidelný užívateľ internetu, ktorý by si z času na čas neotvoril najznámejší internetový vyhľadávač – Google. Ten vznikol v roku 1998 a odvtedy ho použilo už milióny užívateľov. To o ňom určite viete. No poznáte tieto zaujímavé a vtipné vychytávky? Pozrite sa na ne!

google

Vyskúšali ste už týchto 5 zaujímavých „vychytávok“?

  1. Google s imidžom ako pri svojom vzniku. Samozrejme, vzhľad samotného vyhľadávača sa počas rokov menil, modernizoval a upravoval. Ak by ste však chceli vidieť, ako vyzeral Google pri svojom vzniku, je to jednoduché. Do Googlu (ako inak) vpíšte frázu „Google in 1998“ a kliknite na prvý nájdený výsledok. Zobrazí sa Vám úvodná stránka prehliadača z roku 1998. Posúvaním šípok vpravo si môžete pozrieť aj sviatočné logá z tohto roku. K dispozícii je tiež archív sviatočných log (netradičné logá Google vo vybrané pamätné alebo sviatočné dni). Je to naozaj pestrá galéria.
  2. Váľaj sudy! Rozkáže to Googlu pomocou frázy „do a barrel roll“. Uvidíte, že Vás vyhľadávač počúvne.
  3. „Podvodný“ Google. Ak sa Vám bežný Google zdá nudný, vyhľadávajte pod vodou! Čo to znamená? Stačí zadať frázu „Google underwater“ a kliknúť opäť na prvý výsledok. Okno na zadávanie textu sa objaví na hladine mora. Zadávajte ďalšie frázy na vyhľadanie a sledujte, čo sa bude diať! Výsledky hľadania potom nájdete vo vode…
  4. Gravitácia funguje aj pri vyhľadávaní. Presvedčte sa o sile gravitácie pomocou frázy „Google gravity“. A všetko bude odrazu doslova prilepené k podlahe.
  5. Vo vesmíre. Chcete, aby výsledky Vášho vyhľadávania poletovali po obrazovke ako vo vesmíre? Potom zadajte frázu „Google space“. Takýto vyhľadávač skutočne funguje. Uvidíte, ako zábavne sa výsledky hľadania rozhodia po obrazovke v mixe textu a obrázkov.

Aj keď tieto funkcie vyhľadávača v podstate nie sú vôbec užitočné, je to predsa len čosi nové a zaujímavé, čo môže aspoň na chvíľku pobaviť. Neváhajte a vyskúšajte ich!

 

FOTO: 

 

 

Facebook Comments

Post a comment