Nebaví vás neustále jazdiť s bicyklom po tých istých trasách? Nezostáva vám nič iné, ako si kúpiť nosič bicyklov a vyraziť so svojim vozidlom spoznávať nové cyklistické terény. Nosiče bicyklov sa za posledné roky stali aj u nás veľmi obľúbenou pomôckou cyklistov. Pozor len na to, aký typ nosiča je vhodný pre vaše potreby.

Nosiče odvezú bicykle kamkoľvek, problém im nerobia ani dlhé trasy

S nosičmi bicyklov sa môžete pokojne vybrať aj na rodinnú dovolenku do zahraničia. Náklad batožín vám odnesú strešné boxy, do ktorých sa zmestia aj detské turistické nosiče. Manželkin, svoj a tiež detský bicykel bez problémom preveziete pomocou nosičov bicyklov. Na výber máte z troch možností – nosič na strechu, na piate dvere a na ťažné zariadenie. Najskôr sa poďme pozrieť na výhody a nevýhody prvých dvoch spomínaných nosičov. Nosič bicyklov na strechu je síce skvelou možnosťou, ako previesť až 4 bicykle naraz, ale zabráni vám vyložiť na strechu strešný box. Zároveň musíte myslieť na to, že s takýmto nosičom nevojdete do garáže a vykladanie bicyklov na strechu je veľmi namáhavé. Na druhej strane je nosič na strechu lacným variantom, pretože si na každý bicykel kupujete jeden nosič zvlášť. Po odmontovaní je tento typ nosiča veľmi skladný. Nosič bicyklov na piate dvere môžete umiestniť len na vozidlá s rovnou zadnou časťou. Pri manipulácii s bicyklami dávajte pozor, aby ste si nepoškodili lak na aute alebo niektoré časti bicykla. Nosič na piate dvere sa inštaluje veľmi jednoducho a samotné nakladanie bicyklov nie je prácne. Upozorňujeme vás, že počas prevozu bicyklov nebudete mať prístup do kufra.

Na elektrobicykle jedine nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Máte na vozidle namontované ťažné zariadenie? V tomto prípade nemusíte vôbec premýšľať a rovno si kúpte nosič bicyklov, ktorý sa montuje na ťažné. Nosiče bicyklov na ťažné sú tiež jedinou možnosťou pre majiteľov elektrobicyklov. Strecha či piate dvere by ťarchu elektrických bicyklov len ťažko zvládli. Nosič na ťažné vám nebude prekážať pri jazde a ani po zložení bicyklov z nosiča. Môžete ho mať na ťažnom zariadení aj celý rok, pretože sa dá sklopiť. Sklápanie je skvelé taktiež preto, lebo sa s naloženými bicyklami dostanete do kufra vozidla. Bicykle na nosič vyložíte za sekundu a namontovanie nosiča na ťažné vám zaberie len zopár minút. Nevýhody má tento typ nosiča dve – vyššiu cenu a nutnosť dokúpenia tretej poznávacej značky.