Pri výbere vhodného typu rebríka je nutné zvážiť niekoľko dôležitých faktorov, pričom jeden z nich je druh materiálu, z ktorého je rebrík vyrobený. Mimoriadne obľúbené sú hliníkové a drevené rebríky, pričom každý z týchto materiálov poskytuje výhody, ale tiež nevýhody.

Hliníkový rebrík – aké sú výhody a nevýhody?

Hliníkové rebríky sú na trhu k dispozícií už desiatky rokov, pričom môžeme vidieť výrazný pokrok v ich prevedení. Ich variabilita sa skutočne rozšírila, čo je pre mnohých ľudí obrovským plusom. Konštrukcia týchto rebríkov je mimoriadne pevná, pričom materiál ako taký sa vyznačuje ľahkosťou. Vďaka mechanickým prvkom sa dajú hliníkové rebríky kombinovať medzi sebou, prípadne môžete siahnuť po výsuvnom rebríku, ktorý vám pomôže dočiahnuť aj na vyššie miesta. Avšak medzi nevýhody patrí vyššia cena, obzvlášť v prípade, že zháňate kvalitný kúsok. Netreba tiež zabúdať, že tento multifunkčný rebrík nie je vhodný pri práci s elektrikou, prípadne ohňom.

Drevený rebrík – aké sú výhody a nevýhody?

Drevené rebríky sú obľúbenou voľbou všetkých tých, ktorí hľadajú cenovo dostupný a jednoduchý rebrík na použitie. Za zmienku stojí fakt, že drevené rebríky sú ťažšie, čo však zvyšuje celkovú pevnosť, pričom materiál akým je drevo, sa môže pochváliť vysokou životnosťou, ktorú určite oceníte aj vy. O drevo sa však treba dôkladne starať, a práve preto by ste nemali zabudnúť na pravidelné nátery špeciálnymi olejmi, ktoré drevený rebrík vyžaduje.

Nakupujte online – rýchlo, lacno a jednoducho

Online drogéria Bugy.sk ponúka široký sortiment kozmetiky, drogérie, olejov a náterov na drevo, farieb či drevených a hliníkových rebríkov, ktoré sa vyznačujú prvotriednou životnosťou a kvalitou. Overená internetová drogéria, výborné referencie od klientov, široký sortiment tovaru, rozumné ceny a profesionálne poradenstvo sú len niektoré z dôvodov, prečo sa oplatí nakupovať online!