Mnohým vŕta v hlave, či kúpa repasovaných dielov je správny krok. Samozrejme, je dôležité, že sa nad touto otázkou zamýšľate. Veď kúpa náhradných dielov je dôležitá tak isto ako aj výmena pneumatík. Či už máte radi Matador pneumatiky alebo pneumatiky Continental, je dôležité si všímať ich pozitíva a negatíva a až potom sa rozhodovať, či si dané pneumatiky kúpite, alebo nie.

Čo myslíte, je kúpa repasovaných dielov správny krok? Verte, že je. Ktoré súčiastky teda môžete kúpiť aj keď už boli používané a následne repasované? Tieto.

Brzdové strmene

Práve brzdové strmene vedia narobiť problémy pri jazde. Ak vám nefungujú brzdy, je zbytočné podnikať ďalšie jazdy. Mohla by sa stať nehoda a vy by ste to potom mohli neskôr ľutovať. V prípade, že chcete naozaj ušetriť na kúpe brzdových strmeňov, ktoré nie sú lacné, môžete. Stačí, keď si staré brzdové strmene donesiete k vyučeným automechanikom, ktorí majú skúsenosti s repasovaním. Buď vám vaše brzdové strmene repasujú, alebo vám dodajú repasované brzdové strmene, ktoré majú na sklade. Pri kúpe repasovaného dielu si všímajte najmä dĺžku záruky. Ak vám žiadnu nedajú, radšej sa ešte pred dverami otočte a hľadajte iný autoservis. Mohli by ste prísť zbytočne len o peniaze.

Kompresory 

Kompresor je dôležitá súčiastka, bez ktorej by sme sa nepohli z miesta. Pre objasnenie – ak nemáte funkčný vzduchový kompresor, nemáte vytvorený požadovaný tlak vzduchu vo vzduchojemoch. Jednoducho sa nepohnete z miesta.

Kompresor dnes nemáte problém kúpiť, avšak problém je v tom, že je príliš drahý. Nájsť firmu, ktorá zabezpečí repas poškodených kompresorov ale nebude ťažké. Popýtajte sa svojich priateľov a ak nenájdete aj tak, navštívte kamaráta menom Google.

Autorské právo: leaf / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Post a comment