Všetci to dobre poznáme. Potrebujeme nutne nájsť to správne pracovné náradie, no opäť sa nám skrýva. A pritom je tak jednoduché mať všetko prehľadne uložené na správnom mieste.

Ak objavíte čaro dielenských vozíkov, nebudete chápať, ako ste bez nich mohli niekedy pracovať. Pomôžu vám ponechať náradie vždy po ruke a v bezpečí. Či si do nich uložíte klasické pomôcky, alebo niečo špeciálne, ako napríklad nitrilové rukavice, už viac nebudete strácať čas „kutraním“ po dielni či garáži, ale všetko nájdete prehľadne uložené na jednom mieste.

S náradím alebo bez

Dielenský vozík môžeme označiť za vozík na náradie či iné príslušenstvo. Táto pojazdná skriňa prináša vašej práci prehľad a ušetrenie času. Jej užitočnosť spočíva v tom, že vždy nájdete vaše náradie prehľadne zorganizované a na očiach. Navyše nehrozí jeho znehodnotenie. Na výber máte viacero ich prevedení. Je len na vás či sa vyberiete cestou vozíka s už zariadeným náradím, alebo toho prázdneho, ktorý si postupne zariadite podľa vlastných potrieb. Možnosti veľkostí skriniek, zásuviek či samotných vozíkov sú takmer neobmedzené. Nemusíte sa však sústrediť len na čisto dielenské vozíky. K dispozícii sú na trhu aj montážne vozíky či pojazdné boxy.

Na čo si dávať pozor pri výbere

Pri výbere dielenských vozíkov sa sústreďte na materiál, z ktorého sú vyrobené. Malo by ísť o čo najkvalitnejší plech, skontrolujte si aj fakt, či budete môcť využiť služby otočných koliesok. Práve tie vám mimoriadne uľahčia manipuláciu a presun.

Vložky s náradím by mali byť variabilné a šuflíky vo vozíku držať na ložiskách. Pomôže aj poistka šuflíkov proti samovoľnému otvoreniu. Oceníte aj zavesenie náradia na dierky na plášťoch vozíka. Ak sa vyberiete cestou vybavených vozíkov, môžete sa tešiť napríklad na vložky s náradím. A čo tak radie v penových výplniach? Ak vám zloženie konkrétnych vozíkov nevyhovuje, nebojte sa spýtať na možnosť vyskladania vozíka podľa vašich predstáv. V kvalitnom obchode bude určite k dispozícii na nakúpenie aj špeciálnejšie príslušenstvo, spomeňme rôzne držiaky na dokumenty, papierové rolky či magnetické lištové držiaky.

 

Zdroj obrázku: andreichirvas / Stock.adobe.com