Vŕtačku oceníte v každej domácnosti. S jej kúpou by ste nemali dlho otáľať, pretože nikdy neviete, kedy príde jej správna chvíľa. Treba si však vybrať takú, ktorá bude vyhovovať vašim požiadavkám.

Aká je tá správna aku vŕtačka?

Existujú elektrické vŕtačkyakumulátorové vŕtačky. Kým na použitie elektrickej potrebujete mať po ruke zásuvku, na akumulátorovú vám postačí iba nabitá batéria. Preto ak zvažujete jej kúpu, porozmýšľajte nad obidvoma typmi. Elektrická vŕtačka je lacnejšia, ľahšia, avšak bez elektriny nepoužiteľná. Za jej akumulátorovú verziu si síce priplatíte, ale zíde sa vám v menej dostupných miestach, na chate či v záhradnom altánku.

V ponuke aku vŕtačiek nájdete rôzne druhy – na chuť si príde profi remeselník, ale aj domáci kutil. Možností je naozaj veľa. Rozdiely sa odvíjajú od výkonu, aj od typu akumulátora – batérie. Veľmi rozšírené sú batérie typu Li-on, ktoré sú výkonné, majú nízku hmotnosť a svojvoľne sa nevybíjajú. Ďalším dôležitým parametrom je napätie akumulátora a hodnota krútiaceho momentu. Ten súvisí tiež s tým, do akého materiálu chcete vŕtať. Posledným dôležitým faktorom, na ktorý by ste mali prihliadať, je kapacita batérie – koľko hodín vydrží do ďalšieho nabitia.

Ak staviate dom, alebo prerábate byt či izbu, kúpa aku vŕtačky sa vám určite vráti. Obrovskou výhodou je aj to, že ak toto náradie vlastníte, viete zatiahnuť aj skrutky na skrinke.

Väčšina akumulátorových vŕtačiek obsahuje iba základné vrtáky, preto odporúčame vybrať si z príslušenstva samostatné vrtáky. Ďalšími rozhodujúcimi parametrami pri kúpe by mala byť rýchlosť otáčok, možnosť vstavaného svetla pre presnejšie narábanie a ergonómia rúčky pre ľahšie uchopenie.

V ponuke aku vŕtačiek nájdete rôzne sady v kufríkoch, ktoré môžu byť vhodnými adeptmi na darček pre domáceho majstra.

 

Facebook Comments

Post a comment