Skončilo leto a vy ste zas plne pracovne vyťažení? Začínate pociťovať zvýšenú únavu a stres? Problémom môže byť nedostatok horčíka. Pozrite sa, ako hladinu horčíka v tele rýchlo a jednoducho vyrovnať!

Jeseň je pre ľudské telo náročná. Po lete, počas ktorého väčšina z nás relaxovala a užívala si krásne chvíle s rodinou a blízkymi, zrazu musíme opäť nastúpiť do náročného každodenného života. Aby toho náhodou nebolo málo, jeseň si pre nás pripravuje aj ďalšie „bonusy“ v podobe nepríjemného počasia, krátkych dní a chladu. Takýto náročný prechod nezvláda každý z nás jednoducho. Zvýšený stres v spojení s prudkými zmenami počasia sa často prejaví zvýšeným počtom rôznych chorôb a problémov. Nečudo tak, že jeseň je zároveň obdobím, kedy sa šíri najviac chrípkových epidémií. Málokto však vie, že hlavným problémom, prečo je jeseň taká náročná, je skutočnosť, že sa na ňu nedostatočne dobre pripravujeme. Ľudské telo totiž na správne fungovanie potrebuje dostatok vitamínov a minerálov, ktorých prijímanie z bežnej stravy je často náročné. Práve preto sú tu doplnky stravy, ktoré vám ich stavy pomôžu jednoducho dohnať. Napríklad Horčík + B6!

Normálny energetický metabolizmus a delenie buniek

Horčík je prvkom, ktorý má v ľudskom tele najviac funkcií. Je obsiahnutý v kostiach, zuboch a čo je hlavné, stará sa o normálny energetický metabolizmus. Práve energetický metabolizmus sa stará o distribúciu energie v tele, ak teda funguje zle, prejavuje sa to ako zvýšená miera únavy a vyčerpania. Spotreba horčíka je vysoká, je tak ťažké dopĺňať ho iba z bežnej stravy. Napríklad, stresová situácia, ktorá trvá dlhšie ako 10 minút, vedie k strate viac ako polovice príjmu horčíku z potravy. A to je dosť. Prípravok Horčík + B6 sa postará o to, aby bola hladina horčíka vo vašom tele na dobrej úrovni, vitamín B6 navyše podporuje činnosť nervovej sústavy, prispieva k regulácii hormonálnej aktivity a normálnej funkcii imunitného systému. Ako celok je tak veľmi účinný a prospešný. Doplnok stravy Horčík + B6 zoženiete napríklad v e-shope Greenlike.sk. Tak nečakajte, zaobstarajte si ho aj vy a porazte únavu!